نه قرمز نه آبی فقط زرد طلایی سایت سپاهانی
                      ما سپاهانیم وحالا حالاها قهرمان  Sepahany.ir                         دوست عزیز به سایت « سپاهانی » خوش آمدید......                                        نــــــــــــــــــــه قرمز نـــــــــــــــــــه آبی فقط زرد طلایی ......                                                  سپاهان زلــــــــــــــــــــزلـــــه محبوب قلب سده......                                       تمام دنیا می دونند نصف جهان دیار ماست                                  از ته دل داد می زنم سپاهان افتخار ماست......                                          سپاهان تو بدان فاتح لیگ برتری               گرچه مظلوم تری، از همه محبوب تری......                                                                                    جز زرد تمام رنگها فانی است                قهرمان آسیا که ایرانی است              زرد است  تمام این جهان ای گل من          شاید که خدای ما سپاهانی است......                                                             ای شیر طلای شهر شیران / ای معنی عشق ای سپاهان                                       طلایی تر از آنیم که بیرنگ بمیریم.          سرخابی نبودیم که با ننگ بمیریم.                تقصیر نود هست که اینگونه غریبیم       شاید که خدا خواست سپاهانی بمیریم                                          ای شیر طلای شهر شیران /   ای معنی عشق ای  سپاهان                                                                     Sepahany.ir                             

درباره سایت

  فولاد مبارکه سپاهان اصفهان-  بنیانگذاری 11 تیر 1332   توسط محمودحریری بازیکن اصفهانی تیم ملی فوتبال ایران                  مدیرعامل:مهندس مسعود تابش        سرپرست تیم :رضا فتاحی


القاب تیم سپاهان:شـیـــــــــران زرد آسیا، طلاییپوشان ایران،طوفان زرد آسیا

این باشگاه همواره نمادهایی مانند «گل آفتابگردان» و «خورشید» داشته است.
 
                                                                    « نـه قـــرمــز نـه آبـــی فقط    زرد  طــــلایـــــی» 

آخرین کاراکتر و نمادی که به طور رسمی توسط باشگاه معرفی شد٬
«شیر زرد» است.شیر در فرهنگ ملی و اسلامی ایرانیان نماد قدرت، عزت و صلابت جاویدان است.

دوم آبان به عنوان روز سپاهان انتخاب شده است و دوم آبان ماه در تقویم ورزشی به نام سپاهان نامیده و شناخته می‌شود. در2 آبان1386 حضور تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان از طریق مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به عنوان اولین و تنها تیم ایرانی در مسابقات معتبر جام باشگاههای جهان محرز و قطعی شد. بعدها هیئت مدیره باشگاه در مصوبه‌ای که با استقبال و نگاه مثبت سازمان تربیت بدنی و سایر نهادهای ذیصلاح همراه بود این روز را به این نام و آغاز  هفته سپاهان  نامید.

سپاهان در ایران به عنوان باشگاهی با مدیریت با ثبات، ساختار مناسب٬ منظم و اصولی شناخته شده است و با قهرمانی درفصل 82 -81 به عنوان اولین قهرمان غیر تهرانی در تاریخ لیگ‌های فوتبال ایران به سلطهٔ بی‌چون و چرای دو تیم استقلال و پرسپولیس پایان داد و به پرچمدار فوتبال ایران تبدیل شد.

سپاهان پر افتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر ایران با پنج مقام قهرمانی در دوره‌های دوم،نهم،دهم و یازدهم  است و اولین تیم ایرانی است که به فینال لیگ قهرمانان آسیا  و تنها تیمی است که به جام باشگاههی جهان  در سال ۲۰۰۷ میلادی راه یافت. این تیم پرافتخارترین تیم دههٔ ۱۳۸۰ فوتبال ایران و اولین و و برای سومین سال متوالی قهرمان شود.تنها باشگاهی است که توانست در فصل 91-90 برای دومین بار از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر دفاع کند سپاهان با این سه قهرمانی تنها تیمی است که توانسته در تاریخ لیگ های فوتبال ایران  سه بار متوالی قهرمان شود.

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار سایت

Admin Logo
themeboxبرای نمایش تصاویر گالری1 كلیك كنید
با تشکر از مدیر سایت تخصصی سدژ به آدرس: www.sede.ir                            نویسندگان :مهدی،حجت و الناز عموشاهی
-------------------------------------------
////////////////////////////////////////////////

ورزشگاه: فولادشهر اصفهان
تماشاگر: 12 هزار نفر
گل‌ها: جواهیر سوکای(3) برای سپاهان- ویکتور سیموئز(23 و 65)، برونو سزار(39) و عماد الحسنی(47) برای الاهلی
داور: ولادیسلاو تسیتلین، جهانگیر سایداف و حسن الدین شدمنوف
اخطار: فرشید طالبی(16)، محمدرضا خلعتبری(24)، حسین پاپی(49)
سپاهان: شهاب گردان، فرشید طالبی، میلان سوشاک، حسین پاپی، جواهیر سوکای، امید ابراهیمی، احمد جمشیدیان(46- محرم نویدکیا)، امین جهان‌عالیان(46- محسن ایران نژاد)، احسان حاج‌صفی، اروین بولکو(69- محمد غلامی) و محمدرضا خلعتبری.
سرمربی: زلاتکو کرانچار
الاهلی عربستان: عبدالله المولف، جیرو پالومینو، ولید بکشان(79- سلطان السوادی)، ویکتور سیموئز، تیسر الجاسم(72- مصطفی البساس)، برونو سزار، عماد الحسنی(75-متاز موسی)، عقیل السحابی، منصور الحربی، اسامه حوشاوی و کمیل الموسی.
سرمربی: الکساندر ایلیچ
شرح نیمه نخست:
سپاهان در حالی به مصاف الاهلی می رفت که می توانست با برتری برابر این تیم در شرایطی به صدر جدول گروه برسد. سپاهانی ها بازی را بسیار طوفانی آغاز کردند و با ضربه دقیق سوکای در دقیقه سوم بازی به گل اول رسیدند تا تماشاگران پرتعداد خود را به پیروزی در این دیدار امیدوار کنند.
هرچند تا دو سه دقیقه پس از گل سپاهانی ها موقعیت های خوبی بدست آوردند اما سبز و سفیدپوشان الاهلی رفته رفته بر بازی سوار شدند و با گلهایی که روی هنرنمایی دو مهاجم خود یعنی سزار و ویکتور در دقایق 23 و 39 به ثمر رساندند از میزبان خود پیش افتادند تا با حفظ برتری خود نیمه اول را با پیروزی به پایان برسانند.

گزارش لحظه به لحظه: 

دقیقه 87-(گل- سپاهان)- ارسال پاپی از سمت راست و ضربه سر طالبی به کنج دروازه الاهلی رفت. 4-2.
دقیقه 86- در حالی که سلطان در موقعیت مناسبی قرار داشت ایران نژاد با یک تکل به موقع توپ را دور کرد.
دقیقه 83- ضربه سوکای از پشت محوطه جریمه با اختلافی کم راهی اوت شد.
دقیقه 82- ارسال سوکای در یک صحنه جالب به کمر ایران نژاد برخورد کرد و راهی اوت شد.
دقیقه 81- ارسال سلطان از سمت راست قبل از اینکه به مهاجم الاهلی برسد با ضربه طالبی راهی کرنر شد.
دقیقه 78- ضربه زمینی مدافع الاهلی از کنار دروازه گردان با اخلافی کم به بیرون رفت.
دقیقه 77- امید ابراهیمی برونو سزار را در میانه میدان سرنگون کرد.
دقیقه 72- ضربه محرم نویدکیا از پشت محوطه جریمه با اختلافی کم راهی اوت شد.
دقیقه 70- با خطای مدافع الاهلی روی سوکای ضربه خطا به نفع سپاهان گرفته شد و این ضربه نیز در نهایت راه به جایی نبرد.
دقیقه 67- تماشاگران سپاهان شروع به شعار دادن علیه فدراسیون و مهدی تاج کردند. این واکنش تقریبا قابل پیش بینی بود.
دقیقه 65-(گل- الاهلی)- وقتی بولکو توپ را در محوطه جریمه الاهلی از دست داد در برگشت پاس در عمق سزار به ویکتور رسید تا او با دریبل گردان گل چهارم الاهلی را به ثمر برساند.
دقیقه 61- بازی در حالی متعادل و بدون ایجاد موقعیت دنبال می شود که سپاهان با اختلاف دو گل عقب است، اشتباهات مکرر بازیکنان این تیم شاید به خاطر خستگی مفرط ناشی از بازی با استقلال باشد.
دقیقه 56- ضربه قیچی برگردان سوکای از درون محوطه جریمه الاهلی راهی به دروازه پیدا نکرد.
دقیقه 55- ارسال خلعتبری روی یک ضربه آزاد با اختلافی عجیب به بیرون رفت.
دقیقه 52- خلعتبری باز هم در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما باز هم تعلل کرد و موقعیت از دست رفت.
دقیقه 50- با پاس در عمق نویدکیا، خلعتبری با دروازه بان الاهلی تک به تک شد اما ضربه بی دقت او از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 49- پاپی با خطا بر روی سزار کارت زرد دریافت کرد.
دقیقه 48- حرکت نویدکیا درون محوطه جریمه الاهلی با دخالت مدافعان الاهلی راهی کرنر شد.
دقیقه 47(گل- الاهلی)- در همان آغاز نیمه دوم با پاسی در عمق توپ به عماد الحسنی رسید تا او با ضربه ای راحت در موقعیتی تک به تک دروازه سپاهان را باز کند.
دقیقه 45+3- بازی با سوت داور ازبکستانی مسابقه در نیمه نخست به پایان رسید.
آغاز نیمه دوم- بازی با سوت داور ازبکستانی در نیمه دوم آغاز شد.

دقیقه 45- اعلام 3 دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول
دقیقه 45- جمشیدیان با کار ترکیبی با خلعتبری به درون محوطه جریمه الاهلی نفوذ کرد و با پاس در عرض سوکای را مقابل دروازه خالی از دروازه بان الاهلی قرار داد اما ضربه سوکای با بدشانسی به مدافع الاهلی برخورد کرد.
دقیقه 43- نفوذ خلعتبری به درون محوطه جریمه الاهلی با شوت او همراه شد که پس از برخورد به پای مدافعان الاهلی در دستان دروازه بان الاهلی جای گرفت.
دقیقه 39- (گل- الاهلی)- سزار پا به توپ به محوطه جریمه سپاهان رسید و پس از ضربه ای در سر توپ طالبی و حاج صفی را جا گذاشت و با ضربه ای محکم گل دوم الاهلی را به ثمر رساند.
دقیقه 38- ارسال بولکو در دستان دروازه بان الاهلی جای گرفت.
دقیقه 35- ارسال زمینی حاج صفی از چپ پس از برخورد به پای مدافع الاهلی می رفت تا وارد دروازه شود اما دروازه بان الاهلی توپ را هرطور که بود بیرون کشید.
دقیقه 34- در شلوغی محوطه جریمه شوت ویکتور با فاصله ای نسبتاً زیاد به بیرون رفت.
دقیقه 33- بکشان در حالی که تنها سوشاک را در مسیر خود می دید اما نتوانست از او عبور کند و سوشاک با تکلی خوب توپ را دور کرد.
دقیقه 32- باز هم سزار خطرناک ظاهر شد و با شوت محکمی از پشت محوطه جریمه دروازه سپاهان را تهدید کرد.
دقیقه 29- شوت سنگین السحابی با اختلافی زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 27- شوت مبتدیانه جمشیدیان با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه 24- خلعتبری به دلیل درگیری که با ویکتور داشت از داور ازبکستانی مسابقه کارت زرد دریافت کرد.
دقیقه 23-(گل- الاهلی)- پاس در عمق سزار به ویکتور با اشتباه حاج صفی به او رسید تا ویکتور با ضربه ای دقیق گل تساوی را به ثمر برساند.
دقیقه 22- خلعتبری به دلیل مصدومیت روی زمین افتاد و بازیکنان الاهلی با بازی جوانمردانه توپ را به بیرون زدند تا پزشکان برای مداوای خلعتبری وارد زمین شوند.
دقیقه 19- حرکت انفجاری و خطرناک سزار درون محوطه جریمه سپاهان با جا گذاشتن دو- سه مدافع سپاهان همراه بود اما ضربه نهایی او به تور کنار دروازه سپاهان برخورد کرد.
دقیقه 18- پرتاب بلند حاج صفی در دستان دروازه بان الاهلی جای گرفت.
دقیقه 17- ارسال برونو سزار از روی سر همه بازیکنان عبور کرد و راهی کرنر شد.
دقیقه 16- طالبی به دلیل خطای هند عمد از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد و یک ضربه آزاد نصیب الاهلی شد.
دقیقه 15- ارسال کوتاه تیسیر الجاسم از بین دیوار دفاعی سپاهان عبور کرد و در جلوی دروازه با ضربه خطرناک پالومینو راهی اوت شد.
دقیقه 14- جمشیدیان با خطا بر روی ویکتور یک ضربه آزاد در موقعیت خوب برای ارسال به الاهلی داد.
دقیقه 12- شوت محکم بازیکن الاهلی با اختلاف بسیار زیاد راهی اوت شد.
دقیقه 11- با جنگندگی سوکای مدافع الاهلی توپ را از دست داد تا توپ در موقعیتی مناسب به خلعتبری برسد و او با شوتی زمینی توپ را درست همان جایی بزند که دروازه بان الاهلی ایستاده بود.
دقیقه 9- ضربه الحسنی از پشت محوطه جریمه در دستان گردان جای گرفت.
دقیقه 8- شوت محکم جهان عالیان از پشت محوطه جریمه به بیرون رفت.
دقیقه 7- کرنر ارسالی خلعتبری با دخالت مدافعان الاهلی باز هم راهی کرنر شد اما کرنر تکراری به خوبی نواخته نشد و راهی اوت شد.
دقیقه 6- حاصل حرکت پاپی از جناح چپ یک کرنر را به همراه داشت.
دقیقه 3- (گل- سپاهان)- جهان عالیان پشت محوطه جریمه با حرکتی تکنیکی توپ را به سوکای سپرد تا او توپ را با ضربه ای فنی و فوق العاده زیبا از پشت محوطه جریمه به تور دروازه الاهلی بچسباند.
دقیقه 2- پاس در عمق بازیکنان الاهلی به هدف نرسید و گردان توپ را جمع کرد.
آغاز بازی- بازی با سوت تسیتلین آغاز شد.
قبل از آغاز بازی- همانند اولین بازی سپاهان در این فصل لیگ قهرمانان آسیا نویدکیا از ابتدا در ترکیب قرار نگرفته است و به جای او احمد جمشیدیان در ترکیب حضور دارد تا تنها تغییر ترکیب سپاهان نسبت به دیدار استقلال باشد.


نوشته شده توسط :مهدی عموشاهی
سه شنبه 13 فروردین 1392-09:30 ب.ظ_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات