نه قرمز نه آبی فقط زرد طلایی سایت سپاهانی
                      ما سپاهانیم وحالا حالاها قهرمان  Sepahany.ir                         دوست عزیز به سایت « سپاهانی » خوش آمدید......                                        نــــــــــــــــــــه قرمز نـــــــــــــــــــه آبی فقط زرد طلایی ......                                                  سپاهان زلــــــــــــــــــــزلـــــه محبوب قلب سده......                                       تمام دنیا می دونند نصف جهان دیار ماست                                  از ته دل داد می زنم سپاهان افتخار ماست......                                          سپاهان تو بدان فاتح لیگ برتری               گرچه مظلوم تری، از همه محبوب تری......                                                                                    جز زرد تمام رنگها فانی است                قهرمان آسیا که ایرانی است              زرد است  تمام این جهان ای گل من          شاید که خدای ما سپاهانی است......                                                             ای شیر طلای شهر شیران / ای معنی عشق ای سپاهان                                       طلایی تر از آنیم که بیرنگ بمیریم.          سرخابی نبودیم که با ننگ بمیریم.                تقصیر نود هست که اینگونه غریبیم       شاید که خدا خواست سپاهانی بمیریم                                          ای شیر طلای شهر شیران /   ای معنی عشق ای  سپاهان                                                                     Sepahany.ir                             

درباره سایت

  فولاد مبارکه سپاهان اصفهان-  بنیانگذاری 11 تیر 1332   توسط محمودحریری بازیکن اصفهانی تیم ملی فوتبال ایران                  مدیرعامل:مهندس مسعود تابش        سرپرست تیم :رضا فتاحی


القاب تیم سپاهان:شـیـــــــــران زرد آسیا، طلاییپوشان ایران،طوفان زرد آسیا

این باشگاه همواره نمادهایی مانند «گل آفتابگردان» و «خورشید» داشته است.
 
                                                                    « نـه قـــرمــز نـه آبـــی فقط    زرد  طــــلایـــــی» 

آخرین کاراکتر و نمادی که به طور رسمی توسط باشگاه معرفی شد٬
«شیر زرد» است.شیر در فرهنگ ملی و اسلامی ایرانیان نماد قدرت، عزت و صلابت جاویدان است.

دوم آبان به عنوان روز سپاهان انتخاب شده است و دوم آبان ماه در تقویم ورزشی به نام سپاهان نامیده و شناخته می‌شود. در2 آبان1386 حضور تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان از طریق مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به عنوان اولین و تنها تیم ایرانی در مسابقات معتبر جام باشگاههای جهان محرز و قطعی شد. بعدها هیئت مدیره باشگاه در مصوبه‌ای که با استقبال و نگاه مثبت سازمان تربیت بدنی و سایر نهادهای ذیصلاح همراه بود این روز را به این نام و آغاز  هفته سپاهان  نامید.

سپاهان در ایران به عنوان باشگاهی با مدیریت با ثبات، ساختار مناسب٬ منظم و اصولی شناخته شده است و با قهرمانی درفصل 82 -81 به عنوان اولین قهرمان غیر تهرانی در تاریخ لیگ‌های فوتبال ایران به سلطهٔ بی‌چون و چرای دو تیم استقلال و پرسپولیس پایان داد و به پرچمدار فوتبال ایران تبدیل شد.

سپاهان پر افتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر ایران با پنج مقام قهرمانی در دوره‌های دوم،نهم،دهم و یازدهم  است و اولین تیم ایرانی است که به فینال لیگ قهرمانان آسیا  و تنها تیمی است که به جام باشگاههی جهان  در سال ۲۰۰۷ میلادی راه یافت. این تیم پرافتخارترین تیم دههٔ ۱۳۸۰ فوتبال ایران و اولین و و برای سومین سال متوالی قهرمان شود.تنها باشگاهی است که توانست در فصل 91-90 برای دومین بار از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر دفاع کند سپاهان با این سه قهرمانی تنها تیمی است که توانسته در تاریخ لیگ های فوتبال ایران  سه بار متوالی قهرمان شود.

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار سایت

Admin Logo
themeboxبرای نمایش تصاویر گالری1 كلیك كنید
با تشکر از مدیر سایت تخصصی سدژ به آدرس: www.sede.ir                            نویسندگان :مهدی،حجت و الناز عموشاهی
-------------------------------------------
////////////////////////////////////////////////

محمدرضا خلعتبری فردا شب با تیمی بازی می‌کند که در ترکیب آن اولین بار، لژیونر شدن را تجربه کرد، اما بعد از فصلی رویایی در ذوب‌آهن و نایب قهرمانی با تیم اصفهانی نیم فصلی ناموفق را زیر نظر برونو متسو پشت سر گذاشت.


او اما بعد از آن با مارادونا در الوصل موفق تر بود و نیم فصل رویایی او زیر نظر دیگو باعث شد که با قراردادی سنگین دوباره به ایران بازگردد و در قهرمان سه دوره اخیر لیگ ایران به میدان برود. او در آستانه دیدار با تیم سابقش به سئوالات ایمنا پاسخ داد:
فردا شب با تیمی بازی می‌کنی که دوران خوبی را در آن پشت سر نگذاشتی.
خب به هر حال این فوتبال است و یک چیز عادیست؛ من یک نیم فصل قطر بودم و از نظر فوتبالی برای من آنگونه که باید و شاید خوب نبود ولی برای این تیم آنقدرها هم بد بازی نکردم، هرچند که به نظرم آنطور که باید خوب نبودم. در الغرافه شرایطم آنگونه که می‌خواستم نبود و خودم هم قبول دارم که یک نیم فصل ناموفق در قطر داشتم؛ البته با اینحال اصلاً برایم مهم نبود که اینگونه پیش آمد چون در فوتبال این مسائل پیش می‌آید.
همین دوران ناموفق باعث شد که بروی الوصل و نیم فصلی رویایی را پشت سر بگذاری.
بله؛ من بعد از آن به امارات رفتم و یک نیم فصل خیلی خوب در الوصل داشتم و توانستم در الوصل ۶،۷ گل بزنم و ۵،۶ پاس گل بدهم و دوران بسیار خوبی داشتم و کار کردن با مارادونا را خیلی دوست داشتم و خوشحالم که این تجربه را کسب کردم.
حالا باید با تیم سابقت در ترکیب سپاهان بازی کنی.
الغرافه در حال حاضر تیم خوبی دارد و بازیکنان خارجی خوبی در ترکیب خود دارد؛ این مسابقه برای ما یک بازی بسیار سخت است و ما می‌رویم که ۳ امتیاز آن را ازآن خود کنیم، هرچند که بازی سختی است.
تو در بازی قبل مقابل النصر ۳ پاس گل دادی و حتی می‌توانستی یک گل هم به ثمر برسانی. مطمئناً با توجه به انگیزه‌ای که داری و رویارویی با تیم سابقت، همه نگاه‌ها در این بازی به سمت تو است.
ابتدا در مورد بازی النصر باید بگویم که در شرایط بازی ممکن است پیش بیاید که آدم نتواند گل بزند و موفقیت تیم برای من مهم‌تراست و مهم نیست چه کسی گل می‌زند یا چه کسی گل نمی‌زند؛ در بازی قبل هم من ۳ پاس گل دادم و یک گل هم می‌توانستم بزنم که دفاع آنها از روی خط در آورد اما اصلاً مهم نیست و خدا را شکر می‌کنیم که توانستیم پیروز میدان شویم. اکنون هم می‌رویم به قطر و امیدوارم با دست پر برگردیم، هرچند که خودمان می‌دانیم بازی سختی در پیش داریم.
الغرافه رقیب شماست یا الاهلی؟
الغرافه تیم خوبی است اما الاهلی هم تیم قدرتمندی است. به نظرم همه تیم‌های گروه ما بسیار خوب هستند و شرایط هیچ چیز مشخص نیست و تا روز آخر مرحله گروهی هیچ چیز مشخص نیست.
رویارویی با جبرئیل سیسه، برشیانو، نه‌نه و سایر بازیکنان بزرگ الغرافه بدون شک برایت جذاب خواهد بود.
خب سیسه، بازیکن تیم ملی فرانسه و نه‌نه و حتی برشیانو بازیکنان خوبی هستند و این تیم بازیکنان خوبی در ترکیب خود دارد که همه آنها خوب هستند و امیدوارم بازی زیبایی از آب در بیاید و سپاهان در آن به پیروزی برسد.
راستی می‌دانستی پیراهن سیسه هم ۹۹ است؟ چرا در لیگ قهرمانان پیراهنت را عوض کردی و به جای ۳۳، شماره ۹۹ را پوشیدی؟
دلیل خاصی نداشت که پیراهن عوض کردم.
به الغرافه گل هم می‌زنی؟
انشالله که بزنم؛ در هر حال موفقیت تیم برایم خیلی مهم تر است اما تلاشم را می‌کنم که برای سپاهان در این مسابقه گلزنی کنم و مثمر ثمر هم باشم و اگر شد گل هم بزنم.
قبل از بازی به طرف نیمکت الغرافه هم می‌روی؟
نه؛ دلیلی ندارد که این کار را بکنم؛ الغرافه چه کار دارد به من. این تیم ایران نیست که من در آن بازی کرده باشم و مهم باشد که قبل از بازی به طرف نیمکتش بروم.
تا کنون چند پاس گل داده‌ای؟
تا الان ۱۳ پاس گل داده‌ام؛ در لیگ قهرمانان هم ۳ پاس گل.
پس آقای پاس گل هم می‌شوی؟
انشاالله که آقای پاس گل ایران هم بشوم.
راستی می‌دانی پیام صادقیان هم از تو در فوتبال و رفتارش الگو می‌گیرد؟
خب به هر حال او هم یک فوتبالیست خوب است که من فوتبالش را خیلی دوست دارم؛ او یک جوان با استعداد است که اگر با همین شرایط ادامه دهد، یکی از فوتبالیست‌های بزرگ ایران می‌شود که هم می‌تواند به تیم ملی کمک کند و هم لژیونر شود و امیدوارم قدر خودش را بداند و در زندگی شخصی‌اش هم فوتبالیست خوبی باشد و همیشه افتخارآفرینی می‌کند.


نوشته شده توسط :الناز عموشاهی
سه شنبه 22 اسفند 1391-02:24 ب.ظ_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات