نه قرمز نه آبی فقط زرد طلایی سایت سپاهانی
                      ما سپاهانیم وحالا حالاها قهرمان  Sepahany.ir                         دوست عزیز به سایت « سپاهانی » خوش آمدید......                                        نــــــــــــــــــــه قرمز نـــــــــــــــــــه آبی فقط زرد طلایی ......                                                  سپاهان زلــــــــــــــــــــزلـــــه محبوب قلب سده......                                       تمام دنیا می دونند نصف جهان دیار ماست                                  از ته دل داد می زنم سپاهان افتخار ماست......                                          سپاهان تو بدان فاتح لیگ برتری               گرچه مظلوم تری، از همه محبوب تری......                                                                                    جز زرد تمام رنگها فانی است                قهرمان آسیا که ایرانی است              زرد است  تمام این جهان ای گل من          شاید که خدای ما سپاهانی است......                                                             ای شیر طلای شهر شیران / ای معنی عشق ای سپاهان                                       طلایی تر از آنیم که بیرنگ بمیریم.          سرخابی نبودیم که با ننگ بمیریم.                تقصیر نود هست که اینگونه غریبیم       شاید که خدا خواست سپاهانی بمیریم                                          ای شیر طلای شهر شیران /   ای معنی عشق ای  سپاهان                                                                     Sepahany.ir                             

درباره سایت

  فولاد مبارکه سپاهان اصفهان-  بنیانگذاری 11 تیر 1332   توسط محمودحریری بازیکن اصفهانی تیم ملی فوتبال ایران                  مدیرعامل:مهندس مسعود تابش        سرپرست تیم :رضا فتاحی


القاب تیم سپاهان:شـیـــــــــران زرد آسیا، طلاییپوشان ایران،طوفان زرد آسیا

این باشگاه همواره نمادهایی مانند «گل آفتابگردان» و «خورشید» داشته است.
 
                                                                    « نـه قـــرمــز نـه آبـــی فقط    زرد  طــــلایـــــی» 

آخرین کاراکتر و نمادی که به طور رسمی توسط باشگاه معرفی شد٬
«شیر زرد» است.شیر در فرهنگ ملی و اسلامی ایرانیان نماد قدرت، عزت و صلابت جاویدان است.

دوم آبان به عنوان روز سپاهان انتخاب شده است و دوم آبان ماه در تقویم ورزشی به نام سپاهان نامیده و شناخته می‌شود. در2 آبان1386 حضور تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان از طریق مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به عنوان اولین و تنها تیم ایرانی در مسابقات معتبر جام باشگاههای جهان محرز و قطعی شد. بعدها هیئت مدیره باشگاه در مصوبه‌ای که با استقبال و نگاه مثبت سازمان تربیت بدنی و سایر نهادهای ذیصلاح همراه بود این روز را به این نام و آغاز  هفته سپاهان  نامید.

سپاهان در ایران به عنوان باشگاهی با مدیریت با ثبات، ساختار مناسب٬ منظم و اصولی شناخته شده است و با قهرمانی درفصل 82 -81 به عنوان اولین قهرمان غیر تهرانی در تاریخ لیگ‌های فوتبال ایران به سلطهٔ بی‌چون و چرای دو تیم استقلال و پرسپولیس پایان داد و به پرچمدار فوتبال ایران تبدیل شد.

سپاهان پر افتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر ایران با پنج مقام قهرمانی در دوره‌های دوم،نهم،دهم و یازدهم  است و اولین تیم ایرانی است که به فینال لیگ قهرمانان آسیا  و تنها تیمی است که به جام باشگاههی جهان  در سال ۲۰۰۷ میلادی راه یافت. این تیم پرافتخارترین تیم دههٔ ۱۳۸۰ فوتبال ایران و اولین و و برای سومین سال متوالی قهرمان شود.تنها باشگاهی است که توانست در فصل 91-90 برای دومین بار از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر دفاع کند سپاهان با این سه قهرمانی تنها تیمی است که توانسته در تاریخ لیگ های فوتبال ایران  سه بار متوالی قهرمان شود.

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار سایت

Admin Logo
themeboxبرای نمایش تصاویر گالری1 كلیك كنید
با تشکر از مدیر سایت تخصصی سدژ به آدرس: www.sede.ir                            نویسندگان :مهدی،حجت و الناز عموشاهی
-------------------------------------------
////////////////////////////////////////////////

مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور- یادبود آزادسازی خرمشهر

زردپوشان سپاهان ۲ - فولاد خوزستان ۱

گل‌ها: محمد غلامی (9) و محمدرضا خلعتبری (۸۵) برای قهرمان طلایی پوش- لوسیانو پریرا (۵۸) برای فولاد
پنجشنبه 23 آذرماه 1391- ساعت 16:15

ورزشگاه: فولادشهر اصفهان

سپاهان اصفهان: محمدباقر صادقی– فرشید طالبی– علی احمدی– حسن جعفری– مهدی جعفرپور– محرم نویدکیا (92-ایمانی)– اروین بولکو– محمدرضا خلعتبری– محمد غلامی– احمد جمشیدیان (66 امین جهان‌عالیان)– حسین پاپی (67- جواهیر سوكای)


سرمربی: زلاتکو کرانچار

 

فولاد خوزستان: ارشاد یوسفی– عبدالله کرمی– ایوب والی– امید خالدی– خیرالله ویسی آرا– مهدی نوری– شهاب کرمی– بختیار رحمانی– اسماعیل شریفات– عباس پورخسروانی– لوسیانو پریرا (62- ساسان انصاری)

سرمربی: حسین فرکی

 

شرح بازی

فولاد مبارکه سپاهان و فولاد خوزستان در شرایطی دیدار افتتاحیه مسابقات جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور را آغاز می‌کنند که هر دو تیم به خوبی واقفند قهرمانی در جام حذفی راه میانبر و صعود به مسابقات لیگ قهرمانان آسیاست. زردپوشان اصفهان که در دور گذشته این مسابقات در ورزشگاه تختی اهواز با تک‌گل آرش افشین از گردونه مسابقات حذف شده بودند در واقع امروز به قصد برد و تلافی تلخکامی سال گذشته قصد دارند تا کار شاگردان حسین فرکی را یکسره کنند.

اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که قرمزپوشان شهر اهواز با روند رو به رشد و شکست‌ناپذیری که طی 9 هفته متوالی در لیگ برتر طی کرده‌اند حریف "چغر" و گردن‌کلفتی برای یاران زلاتکو کرانچار به حساب می‌آیند.

نیمه اول

 از نوع بازی خوزستانی‌ها این‌طور به نظر می‌رسید که تمامی توپ‌ها در زمین زردپوشان به اسماعیل شریفات «هافبک، مهاجم» فولاد ختم خواهد شد.

 محمدرضا خلعتبری بهترین گل‌ساز این فصل زردپوشان، با یک توپگیری عالی محمد غلامی را در موقعیت گلزنی قرار داد. غلامی مهاجم باانگیزه این روزهای سپاهان وقتی توانست از کمند مدافعان فولاد خوزستان بگریزد در موقعیت تک‌به‌تک با دروازه‌بان فولاد با یک حرکت زیبای بدن وی را جا گذاشت و توپ را در قعر دروازه قرمزپوشان قرار داد.

شرح گل‌ها:

1-0 سپاهان؛ دقیقه 9 : پاس عالی خلعتبری در عمق، محمد غلامی را با گلر حریف در موقعیت تك به تك قرار داد. غلامی بعد از فرار از کمند مدافعان فولاد با یک حرکت بدن ارشاد یوسفی را جا گذاشت و توپ را در قعر دروازه قرمزپوشان جای داد.

1-1 فولاد؛ دقیقه 58 : فولاد هم از همان راهی به گل رسید كه سپاهان رسیده بود. پاس پشت دفاع، فرار لوسیانو پریرا و تک به تک شدن او با محمدباقر صادقی. دروازه‌بان سپاهان واكنش مطمئنی نداشت و ضربه نه‌چندان محكم لوسیانو از كنار پای او عبور كرد و به تور رسید.

2-1 سپاهان؛ دقیقه 85 : خلعتبری پا به توپ به داخل محوطه جریمه نفوذ كرد و وقتی در برخورد با مدافعان فولاد تعادلش را از دست داد به نظر می‌رسید این موقعیت از دست رفته است. اما او به حالت درازكش توپ را به داخل دروازه فولادی‌ها تكل كرد!

 

دقایق کلیدی

دقیقه 5 : شوت کاشته عبدالله کرمی در حالی که دروازه‌بان سپاهان کمی از چارچوب به بیرون آمده بود با کف دستان محمدباقر صادقی به کرنر رفت.

دقیقه 7 : پاس رو به عقب علی احمدی به محمدباقر صادقی و تعلل صادقی می‌رفت تا دروازه سپاهانی‌ها را با خطر مواجه کند که حسن جعفری توپ را دفع کرد.

دقیقه 19 : حسین پاپی سانتر خطرناكی را با پای چپ روی دروازه فولاد ارسال كرد اما توپ با ضربه سر ایوب والی به کرنر رفت.

دقیقه 55 : فرار پا به توپ بختیار رحمانی و پاس وی به پریرا با شوت عباس‌ پورخسروانی همراه شد تا محمدباقر صادقی در حالتی نامتعادل با کف دست توپ را دفع کند.

دقیقه 71 : سانتر ارسالی از جناح چپ زردپوشان وقتی در کنج شش‌قدم فولاد به علی احمدی رسید وی توپ را به جای داخل دروازه به پای دفاع فولاد زد تا سپاهانی‌ها صاحب کرنر شوند.

دقیقه 76 : پاس عرضی و زمینی سوکای در دهانه دروازه فولاد با شوت خلعتبری به پای ارشاد یوسفی برخورد کرد تا بهترین موقعیت زردپوشان برای گلزنی به هدر برود.

دقیقه 78 : سانتر پای چپ سوکای با ضربه سر محمد غلامی و دخالت دروازه‌بان فولاد راهی کرنر شد.
نوشته شده توسط :مهدی عموشاهی
پنجشنبه 23 آذر 1391-06:33 ب.ظ_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic